R

Zadbaj o oświetlenie!

Jesienna plucha

Jesienny czas, to spore utrudnienia dla kierowców, dlatego warto zatroszczyć się o bezpieczeństwo swoje i innych na drodze. 

Widzieć lepiej

Dobre oświetlenie to podstawa bezpiecznej jazdy w okresie jesienno-zimowym. Widoczność na drodze jest bezapelacyjnie jednym z najważniejszch elementów bezpiecznej jazdy. Dlatego warto być świadomym zagrożeń, które czekają na nas jesienią na drogach i odpowiednio wcześnie zatroszczyć się o bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich. Kluczową kwestią w kontekście tegoż bezpieczeństwa jest właściwe oświetlenie samochodu. 

Czyste i uregulowane

Zabrudzenia na reflektorach samochodu, podobnie jak brak odpowiedniej regularcji kąta padania światła to bardzo częste powody słabej widoczności, lub oślepiania innych użytkowników drogi, co w połączeniu z kiepskimi warunkami może prowadzić do wypadków i kolizji. Dlatego też warto zatroszczyć się o ten element wyposażenia naszego auta - jednym z najpopularniejszych sposobów jest aplikacja powłoki hydrofobowej, popularnej niewidzialnej wycieraczki, która sprawia, że krople wody spływają z powierzchni reflektora pod wypływem pędu powietrza. Jeśli reflektory nie świecą już tak jak kiedyś - warto zainteresować się możliwością regeneracji kloszy - efekt po polerowaniu jest świetny, a jakby tego było mało - właściwie zabezpieczone reflektory pozostaną takie na długi czas. 

Wpadnij do KURO

Jeżeli chcesz mieć stuprocentową pewność, że Twój samochód jest odpowiednio przygotowany do jesiennych wypadów, wystarczy przyjechać do KURO. Nasi specjaliści zajmą się wszystkimi kwestiami dotyczącymi oświetlenia w Twoich czterech kółkach - niezależnie od tego czy potrzebujesz pomocy przy wymianie żarówki, regeneracji kloszy lamp, czy diagnozy usterki układu elektrycznego.

Zaufaj specjalistom

Przepalona żarówka podczas jazdy to zmora wielu kierowców. Zgodnie z prawem Murphy'ego - żarówki najczęściej przepalają się wtedy, gdy jedziemy wieczorem, w deszczu lub mgle i kiedy dobre oświetlenie jest nam najbardziej potrzebne. Jeśli mamy zapasowe żarówki ze sobą (do czego zachęcamy każdego kierowcę!) to 50% sukcesu. Oczywiście należy pamiętać o tym, aby żarówki zawsze wymieniać parami - nie chcemy przecież, aby kilka chwil później druga z nich odmówiła posłuszeństwa? W ten sposób będziemy mieli pewność, że obydwie lampy samochodowe świecą równomiernie, a co za tym idzie komfort jazdy wzrasta. Jeśli jednak nie czujesz się na siłach aby samodzielnie wymieniać żarówki w swoim samochodzie, lub gdy żarówki w Twoim samochodzie to ksenony, lub ledy - warto oddać auto w ręce fachowców. W KURO kompleksowo zadbamy o każdy rodzaj oświetlenia, a Ty? Będziesz mógł cieszyć się doskonałą widocznością nawet w najtrudniejszych warunkach pogodowych.